Zajęcia kulinarne uczestników: „Bardzo smacznego projektu, czyli na granicy smaku”

W dniach 07-08.02.2022 r. jedna grupa grupa projektowa uczestniczyła w zajęciach kulinarnych na szkolnej stołówce prowadzonych przez Halinę Ruduchę – dziennikarkę pracującą dla iSokolka.eu – internetowej gazety powiatu sokólskiego. Pani Halina jest zafascynowana lokalną kulturą i tradycją, zajmuje się jej promocją, a zwłaszcza dąbrowskich kulinariów. Angażuje się w działalność  Dąbrowskiego Stowarzyszenia Produktu Lokalnego.  Jedną z jej wielkich pasji jest gotowanie, które prezentuje na  kulinarnym blogu „Smakołyk”. 

Pierwszego dnia uczestnicy projektu przygotowali pierogi z mięsem oraz kapustą i grzybami. Samodzielnie przyrządzili ciasto oraz farsz i  własnoręcznie lepili pierogi. Następnego dnia także samodzielnie zrobili pączki oraz upiekli ciasteczka. W trakcie mobilności w Grecji młodzież będzie miała okazję promować polskie produkty i także sprawdzić sie kulinarnie.

Kulinarne zajęcia projektowe odbywały się w ramach Ponadnarodowej mobilności uczniów pn. „Bardzo smaczny projekt, czyli na granicy smaku”, który jest finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Celem projektu jest wzmocnienie kompetencji kluczowych uczniów uczestniczących w tym przedsięwzięciu w zakresie nauki języków obcych, rozwijania umiejętności tworzenia informacji, nabywania nowych kompetencji w zakresie rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywności obywatelskich. Projekt wzmacnia więzy międzypokoleniowe, służące poznaniu tradycji przyrządzania potraw, okoliczności ich przygotowania, istotnej roli spotkań środowiskowych integrujących środowisko a także rozwija nieco zaniedbane w systemie edukacji umiejętności manualne.

Dofinansowanie projektu z UE: 247 181,00 PLN w proporcji 94,29% budżet środków europejskich i 5,71% środki budżetu Państwa.
Tekst: Natalia Jackiewicz  i Edyta Budnik, zdjęcia: Natalia Jackiewicz