XXV Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce

Po raz 6.w naszym liceum obchodziliśmy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Uroczystość była podzielona na dwie części, w pierwszej młodzież uczestniczyła w warsztatach „Okruchy pamięci” przeprowadzonych przez p. Dawida Gudela z Centrum Trzech Kultur w Suchowoli. Uczniowie klas II A, II B i III BP poznali publikacje CTK, obejrzeli archiwalne zdjęcia oraz  wystawę o suchowolskiej synagodze, dotknęli „skarbów”, czyli przedmiotów związanych z judaizmem i historią suchowolskich Żydów.

W drugiej części wysłuchaliśmy wykładu ks. Łukasza Ruminowicza o ” Księdze Izajasza ” i modliliśmy się na cmentarzu żydowskim słowami m. in. „Psalmu 139”. Wszystkimi, którzy uczestniczyli w uroczystości bardzo dziękuję – Dorota Budzińska Lider Dialogu.