Wirtualne strzelanie na ostro w dąbrowskim LO

8 grudnia 2021 roku została uroczyście otwarta w Zespole Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej wirtualna strzelnica. 

Stało się to przy udziale przedstawicieli Powiatu Sokólskiego na czele ze Starostą Sokólskim Piotrem Rećko oraz żołnierzy i funkcjonariuszy ze współpracujących ze szkołą jednostek wojskowych i policji. 

W otwarciu uczestniczył także Wojskowy Komendant Uzupełnień w Białymstoku ppłk Dariusz Szorc. Strzelnica powstała w ramach konkursu „Strzelnica w powiecie 2021” dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej (110 600 zł) i Powiatu Sokólskiego (29 400 zł ). 

Młodzież oraz przedstawiciele służb mundurowych będą mogli korzystać z systemu „Pojedynek”, który stanowi nowoczesny strzelecki program szkoleniowy. System przewiduje możliwość oddawania strzałów jednocześnie przez 4 uczestników, których wyniki są rejestrowane i drukowane. 

Dzięki strzelnicy realizowane będą zajęcia strzeleckie w certyfikowanych klasach mundurowych i oddziałach przygotowania wojskowego w ramach edukacji wojskowej i przygotowania wojskowego.

Dziękujemy za wsparcie wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania strzelnicy w naszej szkole

Tekst: Jarosław Budnik
Zdjęcia: Gabriela Hajkowska kl.IIICP