Sebastian Sobolewski zwycięzcą wojewódzkiego konkursu „Gospodarstwo moich rodziców jest Eko- i dba o środowisko”

☘️Miło nam zakomunikować, że uczeń klasy 1C Sebastian Sobolewski zdobył I miejsce w wojewódzkim konkursie „Gospodarstwo moich rodziców jest Eko- i dba o środowisko”. Jego organizatorem był Samorząd Województwa Podlaskiego. Celem konkursu była  promocja gospodarstw prowadzących praktykę rolniczą przyjazną środowisku. To także forma ochrony przyrody oraz odpowiedzialne zarządzanie zasobami naturalnymi.??

☘️Zadaniem uczestników było napisanie pracy konkursowej na temat prowadzonego przez rodziców ekologicznego gospodarstwa rolnego oraz zamieszczenie fotografii wspomnianego miejsca. Prace miały zawierać opisy gospodarstw rolnych ukierunkowanych na produkcję roślinną lub zwierzęcą. Uczniowie również w swoich pracach zwracali  uwagę na inwestycje na rzecz ochrony środowiska i ekologii, jeżeli były takie wdrażane.??

☘️Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 3 grudnia 2021 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. W czasie piątkowego spotkania zwycięzcom nagrody wręczyli Anna Krysztopik, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska i Krzysztof Szeweluk, zastępca dyrektora Gabinetu Marszałka.???

☘️Praca Sebastiana powstała pod opieką merytoryczną Małgorzaty Lewko –nauczyciela biologii  i geografii w dąbrowskim liceum.?‍?

☘️Sebastianowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! ?

Link do wydarzenia: https://www.wrotapodlasia.pl/pl/rolnictwo/wiadomosci/konferencje_i_szkolenia/nagrodzono-zwyciezcow-konkursu-gospodarstwo-moich-rodzicow-jest-eko-i-dba-o-srodowisko.html

Tekst: Małgorzata Lewko

 Zdjęcia: Sebastian Sobolewski kl. IC (archiwum prywatne)