GWIAZDKOWA NOC FILMOWA

 Nocą z 10/ 11 grudnia 2021 r. w godz. od 19 00 do 8 00 rano z inicjatywy Samorządu Szkolnego zainaugurowaliśmy   cykl nocy filmowych w naszej szkole. Ich celem jest przede wszystkim integracja naszej społeczności szkolnej, tak mocno dotkniętej przez pandemię i oczywiście edukacja filmowa poprzez klasykę filmu europejskiego i polskiego.

Na  początek uczniowie mieli okazję zobaczyć filmy projektowe z ostatniego wyjazdu do Grecji w związku z realizacją projektu „Uczniowie z Dąbrowy Białostockiej i lerapetry w orszaku Apollina” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach ,,Ponadnarodowej mobilności uczniów”, zmontowane przez naszych nieocenionych filmowców – Huberta Dziemiacha i Krzysztofa Borucha. Były one  także zachętą do udziału w kolejnym, tym razem kulinarnym projekcie z PO WERa, którego realizacja w naszej szkole już niebawem będzie ruszać pełną parą. 

Oglądane filmy miały najróżniejszą tematykę i charakter. Podczas wyboru ekranizacji sugerowaliśmy się propozycjami uczniów. Nie zabrakło także wspólnej zabawy przy tańcu i śpiewie. Gry integracyjne  były strzałem w dziesiątkę. Przede wszystkim ogromną popularnością cieszyła się „mafia”, która przynosiła wszystkim uczestnikom sporo emocji. Była doskonałym sposobem na integrację i lepsze poznanie się. 

Dziękujemy wszystkim pięćdziesięciorgu  uczestnikom za udział, opiekunom samorządu za wspólnie spędzoną nockę, zaś p. Januszowi Bielawskiemu za organizacyjne wsparcie.  

Tekst: Beata Pigiel kl. II B

Zdjęcia: Natalia Laskowska kl. IIB