DZIEŃ WSPOMNIEŃ I ZADUMY

25 października grupa dziewcząt  z Białorusi  odwiedziła pobliski cmentarz – Grób Nieznanego Żołnierza. Wizyta na cmentarzu była jednocześnie nawiązaniem do zbliżającego się święta Wszystkich Świętych. Celem wycieczki było oddanie hołdu poległym żołnierzom pochowanym w zbiorowej mogile, a także złożenie własnoręcznie przygotowanej wiązanki oraz zapalenie zniczy. Spacer alejkami cmentarza parafialnego był dla dziewcząt głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji i zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich,  których już niestety z nami nie ma.

W bieżącym roku szkolnym internat będzie realizował działania w ramach projektu  „Z kulturą mi do twarzy”. Celem projektu jest wszechstronne rozwijanie wśród naszych wychowanków wartości, w tym solidarności, patriotyzmu, szacunku do tradycji, a także budowanie relacji społecznych, tożsamości, poczucia własnej godności, poznawanie kultury polskiej                  i europejskiej. Aktywności zostały zaplanowane w ramach czterech modułów: „ W krainie muz”, „Tu jest moje miejsce”, „Kocham, lubię, szanuję” i „Kultury świata”.

Projekt będzie realizowany w naszym internacie do 31 maja 2022 roku, a „Dzień wspomnień i zadumy” jest jego inauguracją. Koordynator projektu: Katarzyna Haponik.

Tekst i zdjęcia: Barbara Bałkun