Śpiewająco świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej przypada we czwartek, ale z uwagi na Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Sokółce, nasza szkoła uroczyście uczciła ten wyjątkowy dzień już 12 października 2021r.

Apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego Rzeczpospolitej Polskiej. Potem licznie zgromadzona młodzież wraz z gronem pedagogicznym wysłuchała przemówienia dyrektora szkoły Jarosława Budnika. Podkreślone zostało w nim znaczenie roli nauczyciela, jako przewodnika i mentora młodych ludzi. Nie zabrakło również życzeń i ciepłych słów skierowanych do pracowników całej szkoły, dzięki którym młodzież może rozwijać się sportowo, naukowo, ale też czuć wsparcie, zrozumienie i bezpieczeństwo. Po przemówieniu nastąpiło wręczenie Nagród Dyrektora Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika wyróżnionym nauczycielom, którzy swoją ciężką pracą, poświęceniem przyczynili się do sukcesów szkoły i jej rozwoju. W drugiej części apelu uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w części artystycznej. Młodzi, zdolni ludzie z naszego liceum wykazali się kreatywnością w przygotowaniu rymów częstochowskich, lirycznych wierszy, piosenek oraz układów tanecznych. Występ przebiegał w formule rywalizacji między uczniami oraz nauczycielami. Nad jego prawidłowością panowała Fortuna wraz z towarzyszką – Narratorką. Konkurencje były oceniane przez sprawiedliwe, ale łagodne jury. Na zakończenie odbył się koncert uzdolnionych szkolnych wokalistek, które zaśpiewały znane, modne w ostatnim czasie przeboje, zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy. Część artystyczna nie odbyłaby się bez niezastąpionej mgr Krystyny Kopańko, czuwającej nad wszystkim mgr Urszuli Puczyńskiej oraz dodającego otuchy ks. Łukasza Ruminowicza.

W imieniu wszystkich uczniów chcielibyśmy złożyć naszym pedagogom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wielu sukcesów zawodowych oraz osobistych, satysfakcji i radości z pracy każdego dnia.

Paulina Sotnik kl. III B, zdjęcia Natalia Laskowska