Pałac w Knososs i Muzeum Archeologiczne, czyli zwiedzamy Heraklion

Zwiedzanie ruin pałacu w Knososs i Muzeum Archeologicznego to absolutnie nieodzowny punkt pobytu na Krecie .

Uczniowie z 1st Lyceum w Ierapetrze  i dąbrowskiego ogólniaka  uczestniczący w projekcie „Uczniowie z Dąbrowy Białostockiej i lerapetry w orszaku Apollina” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) niedzielę 19.09. 2021 mieli okazję spędzić na wyjeździe edukacyjnym w Heraklionie.

Tam zwiedzano ruiny Pałacu w Knossos oraz Muzeum Archeologiczne. Jest ono największym muzeum gromadzącym eksponaty z wykopalisk na wyspie i drugim pod względem wielkości greckim zbiorem antycznych pamiątek i wykopalisk (po  Narodowym Muzeum Archeologicznym w Atenach). Prezentowane eksponaty pochodzą od czasów neolitycznych do okresu rzymskiego.

tekst: Edyta Budnik     zdjęcia: Krzysztof Boruch, Gabriela Hajkowska