Z wizytą w katedrze św. Jerzego

Popołudnie 14.09.2021 r. na Krecie w ramach realizacji projektu „Uczniowie z Dąbrowy Białostockiej i Ierapetry w orszaku Apollina” w ramach „Ponadnarodowej mobilności uczniów” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) spędziliśmy na spotkaniu z biskupem greckiego kościoła narodowego, który oprowadził nas po najstarszych zabytkach sakralnych Ierapetry. Wtajemniczył nas w ich historię. Miłą niespodzianką dla uczestników projektu był spacer po Ierapetrze. Oni na czele z hierarchą kościelnym i dyrektor szkoły Sophią Kontaxaki przemaszerowali przez centrum miasteczka, podkreślając najbardziej urokliwe jego miejsca.

Później uczestnicy zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem.

Na zakończenie spotkania nastąpiła wymiana upominków. Sponsorem prezentów podarowanych przez polską grupę było Starostwo Powiatowe w Sokółce – Wydział Promocji oraz Zespół Szkół im. Gen. N. Sulika.

tekst: Edyta Budnik, zdjęcia: Krzysztof Boruch, Gabriela Hajkowska