Spotkanie z władzami miasta i oficjalna inauguracja projektu „Uczniowie z Dąbrowy Białostockiej i Ierapetry w orszaku Apollina” w Urzędzie Gminy w Ierapetrze

Pierwszy dzień działań projektowych (13.09.2021) „Uczniowie z Dąbrowy Białostockiej i Ierapetry w orszaku Apollina” w ramach „Ponadnarodowej mobilności uczniów” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) rozpoczęliśmy od oficjalnej wizyty w merostwie w Ierapetrze. W spotkaniu udział wzięli:

  • zastępca mera Ierapetry Chrisa Hatzimarkaki,
  • nauczyciele z 1st Lyceum  koordynujący projekt ,
  • uczniowie z 1st Lyceum, którzy uczestniczą w naszym projekcie
  • nauczyciele i uczniowie z Polski.

Po obejrzeniu krótkiego filmiku promującego Kretę i zaprezentowaniu walorów turystycznych Ierapety przez zastępcę mera Ierapetry Chrisę Hatzimarkaki (wystąpienie z greckiego na j. angielski tłumaczyli uczniowie i nauczyciele), zostały przedstawione najważniejsze założenia naszego przedsięwzięcia i cel wizyty na Krecie.

Ostatnim punktem była kurtuazyjna wymiana upominków. Delegacja z Polski została obdarowana oliwą z oliwek – regionalnym produktem, z którego słynie Ierapetra, zaś zastępca mera Ierapetry Chrisa Hatzimarkaki otrzymała regionalne produkty z Dąbrowy Białostockiej (miód i słodycze), upominek z ceramiki wykonany przez uczniów naszej szkoły w ramach warsztatów oraz książkę, którą w jęz. angielskim napisali nauczyciele naszego LO, 1st Lyceum of Ierapetra i Technikum Zawodowego z Istambułu ( realizując poprzedni projekt finansowany ze środków Erasmus+ „Królowa jest tylko jedna – Matematyka”).

Na zakończenie urokliwy spacer po mieście.

Tekst: Edyta Budnik, zdjęcia Hubert Dziemiach