Muza Terpsychora i Grek Zorba

Muza Terpsychora, która kocha taniec i raduje się nim, była bohaterką kilku zajęć tanecznych w 1 st Lyceum w Ierapetrze .Wszystko za sprawą realizowanego w Grecji projektu „Uczniowie z Dąbrowy Białostockiej i lerapetry w orszaku Apollina” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Uczestnicy projektu wraz z greckimi przyjació[KB1] łmi pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego poznawali tajniki narodowych tańców greckich, najpierw teoretycznie a potem praktycznie doskonalili  swoje umiejętności. Rozpoczęto od obejrzenia prezentacji wybranych tańców greckich i kreteńskich (przygotowanej przez młodzież z 1st Lyceum). Następnie przez kilka dni ćwiczono praktyczne zastosowanie wiedzy teoretycznej w zakresie doskonalenia tańca Greka Zorby.

Rezultaty ich pracy mogliśmy obejrzeć podczas występu w Heraklionie i Atenach pod Stadionem Panatenajskim zwanym także Kallimarmaro.

tekst: Edyta Budnik, Zuzanna Orpik

 zdjęcia: Krzysztof Boruch, Gabriela Hajkowska