Inauguracja nowego roku szkolnego 2021/22 w Zespole Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej

1 września 2021 r. o godz. 9 00 uczniowie dwunastu klas Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej a także trzech klas Branżowej Szkoły I Stopnia (w tym ok. 90 uczniów klas pierwszych) wraz  z kadrą pedagogiczną zainaugurowali nowy rok szkolny 2021/22. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili:

  • Jerzy Białomyzy – wicestarosta  Powiatu Sokólskiego;
  • porucznik Marcin Dąbrowski z I Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. W. Liniarskiego.

Po  odśpiewaniu hymnu państwowego, krótkie okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor szkoły Jarosław Budnik, podkreślając m.in. specyfikę nowego roku szkolnego w dąbrowskiej placówce. Otóż upływa on pod znakiem realizacji nowych międzynarodowych projektów, wcześniej wstrzymanych przez pandemię. W ramach programu POW ER planowane są dwa dwutygodniowe wyjazdy 51 uczniów do Grecji do dwóch różnych partnerów naszej szkoły w różnym czasie (jesień i wiosna).

Wicestarosta Jerzy Białomyzy po złożeniu życzeń, w imieniu Starosty Sokólskiego Piotra Rećki – odczytał list skierowany do całej społeczności szkolnej. Zaś por. Marcin Dąbrowski w sposób szczególny zwrócił się do  uczniów klas mundurowych, proponując im nowy multimedialny  projekt edukacyjny „Kalendarz z mundurem” sygnowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Po zeskanowaniu kodu QR z kalendarza smartfonem można się przenieść na stronę internetową i na bieżąco śledzić ważne wydarzenia związane z wojskowością a także dziejami polskiego oręża. Powołując się na bardzo dobre doświadczenia w zakresie współpracy z dąbrowskim liceum i zasilaniem przez absolwentów certyfikowanych klas mundurowych szeregów żołnierzy i funkcjonariuszy, wyraził życzenie dalszego jej pogłębiania i rozwoju aktywności wśród uczniów.

W nowym roku szkolnym pełni optymizmu, gotowi na nowe wyzwania życzymy Naszym uczniom a także ich rodzicom wielu sukcesów, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Tekst: Edyta Budnik, zdjęcia Jakub Orpik