Sukces Pauli i Emilii w ogólnopolskim konkursie „Nasi sąsiedzi – Żydzi”.

Wiedza historyczna, zmysł dziennikarski i talent plastyczny – tymi cechami musieli odznaczyć się uczestnicy konkursu „Nasi sąsiedzi – Żydzi” – czytamy na stronie Świętokrzyskiego Sztetla, organizatora konkursu. Laureatkami tegorocznej edycji były uczennice naszej Szkoły: Paula Rowińska i Emilia Markowska z klasy IIb uzyskując wysokie II miejsce. Dziewczęta zrealizowały film „Śladami kowala z ulicy Małyszowskiej” pod opieką nauczycielki Jolanty Konstańczuk. Po raz drugi Paula odkrywała żydowską przeszłość swojej ulicy poprzez wywiady przeprowadzone ze swoimi sąsiadami urodzonymi przed wojną. Okazało się, że niepozorny i niezamieszkały obecnie budynek skrywał bardzo wiele zaskakujących i tajemniczych szczegółów. Warto podkreślić fakt, że to już kolejny sukces naszych uczniów w ogólnopolskim konkursie „Nasi sąsiedzi – Żydzi”. Składamy podziękowania panu dyrektorowi Jarosławowi Budnikowi za możliwość wzięcia udziału w gali finałowej, która odbyła się 19 czerwca w Chmielniku podczas Chmielnickiego Jarmarku Kulturalnego. 

Tekst: Jolanta Konstańczuk, zdjęcia: Paula Rowińska, Jolanta Konstańczuk, Świętokrzystki Sztetl.