BOMBOWE WARSZTATY

W dalszej części pierwszego projektowego dnia pobytu naszej delegacji w Stambule, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia szkoły İbrahim Özaydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, spróbowania typowych tureckich potraw oraz wzięcia udziału w emocjonujących warsztatach chemicznych. Wyposażenie oraz zakres działalności szkoły wywarł na nich ogromne wrażenie.

Wspomniane zajęcia laboratoryjne realizowały cele projektowe. Okazało się, że matematyka jest niezbędna do przeprowadzenia różnorodnych doświadczeń chemicznych.

„Na własnej skórze” przekonał się o tym jeden z naszych uczniów, co zostało uwiecznione w fotorelacji.

„Życzliwość i gościnność w Turcji jest wspaniała. Lepszego dnia nie mogłem przeżyć”

Te słowa jednego z uczniów dąbrowskiego liceum oddają urok tego dnia.

Był on przepełniony pozytywnymi wydarzeniami. Uczniowie mieli okazję bliższego zapoznania się ze Stambułem. Bogata historia i różnorodna kultura tego miasta nie może nie zachwycać. Podziwiali piękno krajobrazu otaczającego Cieśninę Bosforu, który dzieli Azję i Europę – Wschód i Zachód.

Pałac Dolmbahce jest wizualnym odzwierciedleniem życia najbardziej wpływowych sułtanów kraju. W pałacu każdy miał okazję zobaczyć unikalne obrazy znanych malarzy, a także przedmioty codziennego użytku XIX stulecia. Podczas zwiedzania była cudowna okazja integracji z turecką młodzieżą. Zwiedzanie targowego Placu Taksim wraz z tureckimi przyjaciółmi stało się okazją do zakupu pamiątek oraz poczęstowania się unikalną kawą turecką i innymi smakołykami.

Zespół Szkół im. gen. Nikodema Sulika realizuje 6. mobilność w ramach projektu „Królowa jest tylko jedna – Matematyka” ze środków finansowych programu Erasmus+.