Z Erasmusem po Europie

Zapewne tak jak wszyscy oczekujemy z niecierpliwością na powrót do szkoły i naukę w wersji stacjonarnej. Ostatnie miesiące nauki zdalnej spowodowały, iż poza nauką w ławkach szkolnych zatęskniliśmy za jeszcze jednym: za wyjazdami projektowymi do różnych krajów, które tak gwałtownie wstrzymała pandemia. Ale informacje, które do nas docierają są coraz bardziej optymistyczne. Liczymy, iż już w tym roku szkolnym, w maju, czerwcu i lipcu wznowiony zostanie ruch zarówno turystyczny, jak i ten szczególnie dla nas istotny projektowy. A trochę się tego nazbierało. W ramach projektu „Królowa jest tylko jedna – Matematyka” organizowany będzie wyjazd do Turcji (pozdrawiamy szkołę w Stambule) uczniów (9 + 2 opiekunów) oraz kadry pedagogicznej (3). Projekt „Uczniowie z Dąbrowy Białostockiej i Ierapetry w orszaku Apollina” realizowany w ramach programu PO WER wraz z partnerem z Grecji (pozdrawiamy Liceum w Ierapetrze) składać się bedzie z 2 wyjazdów na Kretę, do Aten i Delf i będzie to oferta dla łącznie 21 uczniów oraz 2 opiekunów. Planowany jest także wyjazd na Litwę z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży dla 10 osób oraz kolejne działania w ramach programu Interreg Litwa-Polska „Gminy-aktywni członkowie społeczności” (z projektu tego powstała nowoczesna siłownia w szkole oraz ściana lustrzana na małej sali gimnastycznej – oba obiekty przeszły też kompleksowy remont). Na roztrzygniecie czekają kolejne złożone projekty do programu PO WER oraz Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Oj będzie się działo…..