Praca dziennikarza i reportera – spotkanie z Haliną Raduchą, dziennikarką lokalnego portalu informacyjnego isokolka.eu

 

  1. 09 2020 w ramach zajęć z dziennikarstwa uczniowie klasy III A (prawniczo – medialnej) spotkali się z Haliną Raduchą – dziennikarką pracującą dla iSokolka.eu – internetowej gazety powiatu sokólskiego.

Nasz Gość opowiadał młodzieży o swojej codziennej pracy, tajnikach warsztatu, ciekawych reporterskich przygodach z nią związanych a także o  kontaktach z ludźmi. Podobnie, jak inni wcześniej zapraszani dziennikarze, Halina Raducha zwracała uwagę na istotne cechy wykonywanego zawodu, takie jak: dyspozycyjność, zaangażowanie, otwartość w nawiązywaniu kontaktów, kreatywność, ale także chęć szkolenia się i udoskonalania swoich umiejętności.

Warto dodać, że Halina Raducha jest działaczką społeczną, animatorką życia kulturalnego w gminie Dąbrowa Białostocka, angażuje się w przedsięwzięcia Dąbrowskiego Stowarzyszenia Produktu Lokalnego. Jest zafascynowana lokalną kulturą i tradycją, zajmuje się jej promocją, a zwłaszcza dąbrowskich kulinariów. Jedną z jej wielkich pasji jest gotowanie, czego dowodzi prowadzony przez nią  kulinarny blog „Smakołyk”.  Wcześniej była radną dwóch kadencji.

 

Tekst i zdjęcia: Edyta Budnik