Drodzy maturzyści Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej !

Na dzień dzisiejszy zaplanowaliśmy w planie pracy szkoły uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w klasach trzecich. Jednak rzeczywistość mocno nas doświadczyła i pokazała, że nie wszystkie plany, które posiadamy i tworzymy będą zawsze zrealizowane. Co nie znaczy że nie należy planować. Przychodząc do naszej szkoły nieco ponad dwa i pół roku temu też coś zaplanowaliście… Warto już dzisiaj zapytać siebie o to czy postawione cele zostały w pełni zrealizowane. W dniu dzisiejszym odbieracie świadectwa ukończenia szkoły, chciałbym, aby to nie było Wasze ostatnie słowo w systemie edukacji. Liczę, iż pojawiający się czas przygotowania do matury zostanie przez Was właściwie wykorzystany. Ponieważ świat mocno zwolnił, co niewątpliwie odczuwacie, to warto na najbliższe tygodnie bardziej przyśpieszyć, aby dobrze się przygotować do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. W imieniu swoim i nauczycieli deklaruję, iż nadal możecie zgłosić się do nas w celu uzyskania odpowiedzi na nurtujące Was pytania i wątpliwości dotyczące zarówno organizacji egzaminu maturalnego, jak i merytorycznych zagadnień z poszczególnych przedmiotów maturalnych.

Drodzy maturzyści!

Każdy kolejny rocznik kończący szkołę pozostawia po sobie wiele wspomnień. Niewątpliwie o obecnych abiturientach będziemy bardzo ciepło myśleć, wspominając choćby wspólnie realizowane projekty, sukcesy w konkursach językowych, literackich czy sportowych (szczególnie piłka ręczna i taekwon-do) . Klasa mundurowo-sportowa IIIc –  była pierwszą z klas objętą pilotażowym programie Ministerstwa Obrony Narodowej „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”, stąd też zapewne w Waszej pamięci pozostaną obozy i zajęcia z żołnierzami wielu jednostek wojskowych współpracujących ze szkołą.

Moi drodzy!

W dniu dzisiejszym odbywamy uroczystość zakończenia roku szkolnego, ale nie zawieszamy kontaktu pomiędzy nami. Proszę o bieżące sprawdzanie  dziennika elektronicznego, ponieważ nadal za jego pośrednictwem będziemy przekazywać Wam informacje i czekać na pytania od Was. Życzymy Wam powodzenia i wielu nowych zrealizowanych wyzwań.

Jarosław Budnik – dyrektor szkoły