Agnieszka Budnik  – w elitarnym gronie podlaskich prymusów

13 stycznia  2020  r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim   stu czterdziestu siedmiu uczniów szkół średnich  otrzymało stypendium Prezesa Rady Ministrów  i ministra edukacji narodowej  za wysokie wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia za miniony  rok szkolny. W gronie wyróżnionych podlaskich prymusów  znalazła się  uczennica kl. III A Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej  – Agnieszka Budnik z imponującą średnią 5,7 i dużymi osiągnięciami, głównie językowymi.  Agnieszka zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Moja książka życia”, otrzymała specjalne wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Literackim im. A. Markowej, w III Powiatowym Konkursie Angielsko-Rosyjskim  „Poliglota” uplasowała się na I m., w XX Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Sokólskiego w Ortografii zdobyła II m., zaś  w IV Powiatowym Dyktandzie z Języka Angielskiego także zajęła II lokatę. Aktualnie awansowała do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego.

W dzisiejszej uroczystości wręczenia dyplomów stypendialnych uczestniczyli: Minister Edukacji narodowej  – Dariusz Piontkowski, Wojewoda Podlaski  – Bohdan Paszkowski oraz Podlaska Kurator Oświaty – Beata Pietruszka.

Agnieszce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Edyta Ołdziejewska – Budnik, zdjęcia: Janusz Bielawski