Heraklion, Pałac w Knososs i Muzeum Archeologiczne


Ostatni (piąty) dzień pobytu – 1. 11.2019 r. w 1. Liceum w Ierapetrze  na Krecie,  uczestnicy projektu  ,,Królowa jest tylko jedna – matematyka” realizowanego w ramach programu ze środków Erasmus+ (mobilność 4.), spędzili na wyjeździe edukacyjnym w Heraklionie. Tam zwiedzano ruiny Pałacu w Knossos oraz Muzeum Archeologiczne. Jest ono największym muzeum gromadzącym eksponaty z wykopalisk na wyspie i drugim pod względem wielkości greckim zbiorem antycznych pamiątek i wykopalisk (po Narodowym Muzeum Archeologicznym w Atenach).Prezentowane eksponaty pochodzą od czasów neolitycznych do okresu rzymskiego.

Niestety wszystko, co piękne szybko się kończy i tak zakończyła się grecka przygoda uczestników 4. mobilności w ramach projektu Erasmus +. Przed nimi jeszcze lot z Heraklionu do   Salonik i długi powrót do Polski. W tym miejscu uczestnicy projektu „Królowa jest tylko jedna – Matematyka” pragną złożyć serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wyjazdu, życzliwość i wsparcie, w szczególności Dyrektorowi Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika – Jarosławowi Budnikowi, Staroście Sokólskiemu – Piotrowi Rećko oraz Dyrektorowi Spraw Społecznych – Annie Aniśkiewicz a także Burmistrzowi Dąbrowy Białostockiej – Arturowi Gajlewiczowi. Dziękujemy bardzo!!!

Tekst: Edyta Budnik,    zdjęcia: Janusz Bielawski