Uroczystość z okazji 25 lat istnienia 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej

6 września 2019 r. dyrektor naszej szkoły Jarosław Budnik na zaproszenie gen. bryg. Jacka Ostrowskiego wziął udział w uroczystych obchodach  25 – lecia istnienia 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Rozpoczęły się one mszą św. za żołnierzy i pracowników RON. Potem na terenie jednostki wojskowej posadzono dąb upamiętniający 25-lecie 20 BBZ.  Złożono także kwiaty i zapalno znicze pod tablicą upamiętniającą żołnierzy brygady poległych podczas misji w Afganistanie.

Od godzin porannych na Placu Bohaterów Westerplatte miał miejsce piknik militarny dla mieszkańców Bartoszyc. Zaprezentowany został sprzęt wojskowy,  zarówno 20 BBZ, jak i 16 Pomorskiej Dywizji a także sojuszniczych armii: amerykańskiej, chorwackiej i rumuńskiej. Ważnym  elementem obchodów było odsłonięcie pomnika Orła Białego. Ceremonii tej m.in. dokonali Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Józef Mika (w przeszłości m.in. dowódca 20 BBZ), obecny dowódca bartoszyckiej brygady gen. bryg. Jacek Ostrowski.

Podczas uroczystej zbiórki zostały wręczone mianowania, wyróżnienia i odznaki żołnierzom zasłużonym dla rozwoju jednostki, w tym współpracującym z naszą szkołą weteranom misji poza granicami kraju, kpr. Łukaszowi Adamczykowi i kpr. Pawłowi Szczepanikowi, przyznano Odznaki 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.  Całość uroczystości zakończyła defilada pododdziałów. Wcześniej natomiast miała miejsce główna atrakcja pikniku — dwukrotny przelot sześciu samolotów Iskra z Dęblina z atrakcyjnym pokazem nad Placem Bohaterów Westerplatte.