Nasi mundurowi w 20 Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej

W dniach 02-05 września 2019 r. dziewięcioro uczniów z  klas mundurowych  pod opieką niezastąpionego st. chor. sztab. Janusza Bielawskiego na zaproszenie gen. bryg. Jacka Ostrowskiego wzięło udział w obchodach święta i zawodach sportowych z okazji  25-lecia istnienia 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Konkurencje, z którymi musiała  się zmierzyć młodzież to:

– tenis stołowy;

– unihokej;

– bieg na orientację;

– bieg zwiadowcy;

– zawody z broni historycznej.

W ostatni dzień  pobytu uczniowie mieli okazję sprawdzić się na pętli taktycznej. Ten fakt umożliwił im zapoznanie się z codziennymi ćwiczeniami żołnierzy oraz żołnierską rutyną. Pomimo ogromnego zaangażowania uczestników nasi mundurowymi, tym razem, wrócili bez pucharów. Jednak warto dodać, że ich rywalami byli zawodowi żołnierze, absolutni mistrzowie w swoich dziedzinach.

Podczas pobytu na terenie jednostki uczniowie zwizytowali także Izbę Pamięci oraz salę, w której mieszkał podczas pełnienia służby wojskowej bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Wyjazd młodzieży urozmaicał spacer po Bartoszycach oraz wyjazd do placówki Straży Granicznej w Bezledach.

Serdecznie dziękujemy organizatorom przedsięwzięcia za zaproszenie oraz gratulujemy zwycięzcom. Życzymy również kolejnych 25 lat istnienia jednostce.

Skład drużyny był następujący: Paweł Jackiewicz (kapitan), Mateusz Bieluczyk, Kamil Guziejko, Zuzanna Jurgilewicz, Dawid Kochmański, Mateusz Kosakowski, Katarzyna Kozłowska, Łukasz Krysztopa, Monika Ławrynowicz, Sebastian Makar.

 

Tekst: Zuzanna Jurgilewicz, zdjęcia: Janusz Bielawski i inni