Dzień otwartych koszar w 18. Pułku Rozpoznawczym w Białymstoku

Dnia 16 września 2019 r. delegacja uczniów z naszej szkoły brała udział w Pikniku Militarnym pod hasłem „Dzień otwartych koszar”. Impreza odbyła się na terenie 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. Młodzież najpierw zapoznała się z zasadami obowiązującymi na terenie Jednostki Wojskowej, potem uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Sali Tradycji. Także można było zapoznać się ze sprzętem i uzbrojeniem używanym na co dzień przez żołnierzy.

Najważniejszym punktem programu był udział w uroczystym apelu, podczas którego Dowódca 18.Pułku : płk Rafał Lis przekazał obowiązki służbowe nowemu Dowódcy – płk Pawłowi Lachowskiemu. Po uroczystości uczniowie wysłuchali wykładu na temat rodzajów służby wojskowej. Na zakończenie Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Dariusz Szorc wręczył podziękowania dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas mundurowych.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a nowemu dowódcy życzymy powodzenia.

Tekst i zdjęcia: Zuzanna Jurgilewicz, Tomasz Leszkowicz