Eliminacje do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych

Dnia 23.05.2019 grupa dziewięciorga uczniów II klasy mundurowej brała udział w eliminacjach do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych „Żagań 2019”. Uczestnicy sprawdzili się w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich był 5 km marszobieg, na którym były dwa punkty kontrolne. Pierwszy z nich to ewakuacja rannych, a drugi transport skrzynek z amunicją. W tej konkurencji zajęliśmy V miejsce, co zdecydowało o klasyfikacji końcowej. Drugą konkurencją było strzelanie z karabinku sportowego (KBKS). Warto wspomnieć, iż nasza reprezentacja osiągnęła w tej konkurencji II miejsce. Ostatnią konkurencją był rzut granatem. Tutaj także zajęliśmy II miejsce. Nasza drużyna pomimo wielkiej determinacji wywalczyła IV miejsce. Był to pierwszy udział naszej szkoły w tym wydarzeniu więc jesteśmy zadowoleni z wyniku. Za rok postaramy się zrehabilitować i stanąć na podium. Skład drużyny: Paweł Jackiewicz (kapitan), Mateusz Kosakowski, Sebastian Makar, Łukasz Krysztopa, Kamil Guziejko, Dawid Kochamański, Monika Ławrynowicz, Zuzanna Jurgilewicz

Tekst: Zuzanna Jurgilewicz

Zdjęcia: Janusz Bielawski, Zuzanna Jurgielewicz i Wojewódzki Sztab Wojskowy w Białymstoku