Nowe portrety fizyków

W pracowni fizycznej przybyły nowe portrety fizyków, tym razem polskich wielkich naukowców. Autorami wszystkich obrazów, które wiszą na ścianach pracowni nr 21 są uczniowie naszego liceum. Tym razem prace wykonały uczennice klasy I a – Anhelina i Nadzeya Avizchych, które przyjechały do naszego ogólniaka z Białorusi. Obrazy przedstawiają dwóch polskich fizyków: Mariana Smoluchowskiego oraz Józefa Rotblata. Warto nadmienić, że Józef Rotblat był drugim polskim fizykiem, który otrzymał Nagrodę Nobla (1995 r., pierwszy Marii Skłodowskiej-Curie) i jest to drugi polski pokojowy Nobel (pierwszy Lecha Wałęsy). W towarzystwie Smoluchowskiego i Rotblata znajduje się astrofizyk Aleksander Wolszczan, odkrywca pierwszych planet poza Układem Słonecznym, którego portret narysowała Agnieszka Mikutowicz w 2010 roku. Chciałabym zachęcić do zapoznania się z biografami polskich fizyków światowej sławy i zapraszam do mojej pracowni. Jolanta Konstańczuk