W atmosferze świąt, czyli jasełka w naszej szkole

Jasełka to nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia. W naszej szkole miały one miejsce 21 grudnia 2018 r. na hali gimnastycznej. Pouczającą opowieść o wydarzeniach sprzed dwóch tysięcy lat, na bardzo wysokim poziomie artystycznym, przygotowali uczniowie z klasy I b pracujący pod opieką merytoryczną księdza Adama Turlińskiego. Zgodnie z tradycją widowiska o Bożym Narodzeniu, wśród głównych bohaterów spotkać mogliśmy: Maryję i Józefa wraz z Dzieciątkiem Jezus. W opowiedzianej historii wystąpili także Trzej Królowie, piękne, rozśpiewane anioły i uwspółcześnieni pastuszkowie ( w tym Chris Bond). Do nich dołączyli także Herod ze służącą, diabeł ze swoją świtą (doskonałe role Urszuli Okurowskiej i Gabrieli Godlewskiej), śnieżynki i narrator. Ciekawym rozwiązaniem technicznym popisał się w swojej roli Adam Lewkowicz. Spektakl przeplatany był pięknymi kolędami i pastorałkami.
Na zakończenie spotkania po świątecznych życzeniach złożonych przez dyrektora szkoły Jarosława Budnika i ks. Adama Turlińskiego uczniowie i nauczyciele podzielili się opłatkiem.

Dyrektor szkoły Jarosław Budnik i ks. Adam Turliński serdecznie dziękują Miejsko-Gminnemu Ośrodku Kultury w Dąbrowie Białostockiej za wypożyczenia strojów i rekwizytów na powyższe przedsięwzięcie.
Nadmienić należy, że szkolne jasełka były także zaprezentowane na Wigilii Miejskiej dn.23.12. 2018 o godzinie 13.30 w parku miejskim w Dąbrowie Białostockiej.

Tekst: Edyta Budnik, zdjęcia: ks. Adam Turliński i Maciej Budnik