VI Podlaski Konkurs Chemiczny

14.12.2018 roku w naszej szkole odbył się I etap VI Podlaskiego Konkursu Chemicznego. Udział w rywalizacji  jest swoistym  sprawdzianem wiedzy z chemii, zaś   laureaci podczas rekrutacji będą przyjęci na studia bez postępowania kwalifikacyjnego, jeśli zechcą  studiować Chemię, Ochronę Środowiska lub Ekobiznes na Uniwersytecie w Białymstoku.                W naszej szkole do konkursu przystąpiły trzy osoby z kl. III B: Agnieszka Kułak, Patrycja Oliwia Lipska i Kacper Rusiecki. Uczniowie zmagali się z zadaniami otwartymi przygotowanymi przez organizatorów konkursu.  Lista osób dopuszczonych do etapu głównego  opublikowana zostanie do 20 stycznia 2019 i  mamy nadzieję, że nasi uczestnicy zakwalifikują się do niego. Odbędzie się w Instytucie Chemii UwB w pierwszej połowie lutego 2019 r.

Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Podlaskiego   oraz Dziekan Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku prof. dr hab. Beata Godlewska-Żyłkiewicz.

 

Tekst: Urszula Lipska