Spotkania z Weteranami z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej.

#20bbz #szacunekiwsparcie #weterani
#weteran #dzienpamieci #21grudnia #liceumdabrowabialostocka

Jak zachować się przed kamerą (na żywo!), stworzyć spójną i konkretną wypowiedź w formie notatki prasowej, opanować emocje i zainteresować odbiorców – tego mogli się nauczyć uczniowie z Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Młodzież z klas mundurowych i sportowo – mundurowej w dniach 18. – 19. 12. 2018 r. wzięła udział w spotkaniu z rzecznikiem prasowym 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej st. chor. Mikołajem Błogosławskim. Uczniowie zapoznali się z częścią teoretyczną, dotyczącą funkcjonowania mediów oraz portali społecznościowych i na tej podstawie samodzielnie weryfikowali podczas zajęć warsztatowych analizowane informacje prasowe dostępne w internecie. Część warsztatowa szczególnie zainteresowała uczniów ze względu na możliwość wykorzystania nabytej wiedzy oraz umiejętności w praktyce i wcielenie się w rolę wnikliwego badacza otaczającego nas medialnego świata.

Istotnym elementem spotkania było kultywowanie pamięci o Weteranach, zwłaszcza rannych i poszkodowanych w misjach poza granicami kraju. Obecny kpr. Łukasz Adamczyk podzielił się ze słuchaczami swoimi przeżyciami z X zmiany PKW Afganistan, podczas której został ranny. Chwile te były szczególnie wymowne i poruszające w związku z przypadającym na dzień 21 grudnia Dniem Pamięci ustanowionym na pamiątkę tragicznej śmierci żołnierzy 20 BBZ. W społeczności klas mundurowych pamiętamy o poległych żołnierzach, którzy oddali swoje życie poza granicami Ojczyzny.

Serdecznie dziękujemy za kolejną interesującą i edukującą wizytę.

Tekst: Eliza Masłowska, zdjęcia: E. Masłowska i st. chor. Mikołaj Błogosławski

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju Dzień Weterana – Szacunek i Wsparcie Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie BiałostockiejSokolkaTV