„Poleć książkę”

02/12/2018 Aktualności

„Poleć książkę” to konkurs w formie gry do którego zgłosiło się ośmiu uczniów klas I-III, najwięcej tradycyjnie z klas pierwszych. Udział w konkursie okazał się nie lada wyzwaniem. Należało wybrać swoją ulubioną książkę, przyjść z nią do biblioteki 29 listopada o 8.50, a następnie każdemu z uczestników zrecenzować tak, aby zachęcić do przeczytania tej lektury. Czas prezentacji był ograniczony i trwał dwie minuty. Wszyscy z wielkim zapałem włączyli się w grę i chętnie opowiadaliby dłużej, ale dźwięk gwizdka oznajmiał zakończenie rundy. Na koniec każdy z uczniów musiał zdecydować, która książka została przedstawiona w najbardziej interesujący sposób. Okazało się, że wygrała Anna Wysocka uczennica klasy IIIa i jej Przekraczając granice Oksany Pankiejewej. Uczniowie trochę żartowali z siebie, że spotkała się grupa „świrów” zakręconych na punkcie czytania. Chętnych do udziału było więcej, ale kartkówki, sprawdziany i zawody sportowe uniemożliwiły im udział. Wydaje się, że czytelnictwo jest jednak popularne wśród uczniów naszej szkoły, a działania realizowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa są celowe. Osoby zainteresowane tytułami i autorami pozostałych książek zapraszamy do szkolnej biblioteki. Kilka z nich znajdziecie na bibliotecznych półkach.
Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez nauczycielkę Jolantę Konstańczuk, a dużym wsparciem była bibliotekarka Krystyna Kopańko.