Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Dnia 06.12.2018 odbył się  apel podsumowujący program Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3,w trakcie którego podsumowano projekty i przedsięwzięcia zrealizowane w ramach programu oraz podano wyniki konkursów oraz   wręczono dyplomy i nagrody. W ramach Programu Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 650  książek w tym 380 książek z literatury pięknej głównie powieści o różnorodnej tematyce co stanowi 58,5 % zakupów; 148 lektur szczególnie znajdujących się w nowej podstawie programowej stanowi to 22,8% zakupionych książek pozostałe to książki z różnych dziedzin wiedzy dostosowane do programu nauczania (111- 17,1%) w tym 48 książek w oryginalnej wersji językowej. Przeprowadzono  13 projektów edukacyjnych z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej. Na godzinach wychowawczych w październiku i listopadzie w każdej klasie odbyła się akcja  głośnego czytania ulubionych książek.

Przeprowadzono 15 wydarzeń promujących czytelnictwo z udziałem uczniów:

 • Spotkania autorskie: z Krzysztofem Puławskim poetą i tłumaczem połączone z warsztatami;
 • Spotkanie z Krzysztofem Korotkichem pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Białymstoku;
 • Spotkanie z księdzem  Tadeuszem Krahelem oraz Ewą Gorlewską  pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Białymstoku,
 • klasy pierwsze spotkały się z panią Agnieszką Giełażyn  absolwentką naszej szkoły
 • Symulację procesu karnego na podstawie  „Lalki” B. Prusa
 • Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” S. Żeromskiego
 • Dzień literatury
 • Konkursy  czytelnicze: ze znajomości książki „ Ekspert z Lalki” B. Prusa;
 • Konkurs „Moja ulubiona Książka”
 • Konkurs „Poleć książkę;
 • Konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”;
 • Konkurs plastyczny „Oryginalna Okładka Lektury”
 • Wieczór poezji rosyjskiej i angielskiej
 • Noc z książką
 • Kiermasz książek z Wydawnictwem Tuliszków

Wystawę  tych wydarzeń można obejrzeć na korytarzu na parterze