Delegacja klas mundurowych na uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Białymstoku

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto upamiętniające żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Polsce, ustanowione przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Na zaproszenie Podlaskiego Kuratora Oświaty poczet sztandarowy ( chorąży – Karol Tkaczuk, asysta-Joanna Panasewicz, Dominika Świerpiel ) oraz delegacja klas mundurowych z Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w osobach: Weronika Sołtys, Adam Żemajduk, Paweł Jackiewicz, Kamil Guziejko pod opieką Janusza Bielawskiego i Joanny Pigiel wzięła udział w obchodzonych uroczystościach w Białymstoku. Miały one miejsce na Rynku Kościuszki przy tablicy upamiętniającej skazywanych na śmierć żołnierzy Polski Podziemnej umieszczonej na budynku kina „ Ton” oraz przy pomniku żołnierzy Armii Krajowej.

Tekst i zdjęcia: Joanna Pigiel