Apel podsumowujący osiągnięcia I półrocza r. szk. 2017/18

Tradycyjnie, jak w każdym roku szkolnym, w Zespole Szkół gen. N. Sulika podsumowano konkursy, które miały miejsce w I półroczu r. szk. 2017/18.

Osiągnięcia ogólnopolskie

Po najwyższy laur w tym roku szkolnym sięgnął Gabriel Szymczyk ucz. kl. III f (pracujący pod kierunkiem Edyty Ołdziejewskiej – Budnik), zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Fraszka na Niepodległość”.
Patrycja Oliwia Lipska zajęła 4 m. w I Regionalnym Etapie Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee 2018, organizowanym przez Filię AWF w Białej Podlaskiej (opiekun Małgorzata Lewko).
Justyna Kłoczko, będzie reprezentować naszą szkołę na etapie centralnym Konkursu Historycznego „Polska Piastowska”, który odbędzie się 22 marca 2018 roku w Białymstoku. Justyna pracuje pod opieką Krzysztofa Malinowskiego.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka” ‘2017
Niestety nie udało się nam powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu, gdzie Patrycja Lipska zajęła 1 m. w kraju i uzyskała maksymalny wynik 100 %. W tym roku szkolnym najlepszy wynik zanotowała Karolina Jadeszko (85%) i otrzymała nagrodę książkową. Z pozostałej pokaźnej grupy konkursowiczów wyróżnienie i dyplomy wyróżnienia otrzymali (kolejność wg uzyskanej punktacji):
1. Michał Topolewski, Agnieszka Budnik
2. Justyna Kłoczko, Dominika Chodziutko
3. Mateusz Łantowski, Magdalena Giełażyn, Justyna Ławrynowicz, Magdalena Milewska
4. Patrycja Lipska, Dominika Sutuła, Weronika Klemienia
Pozostałe osoby, które startowały otrzymały dyplomy uznania.
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg”
Ten konkurs najlepiej napisał Franciszek Gładczuk, a wyróżnienie otrzymała także Justyna Kłoczko. Szkolnym koordynatorem konkursu był Krzysztof Malinowski. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Osiągnięcia wojewódzkie

• 1. m. w woj. podlaskim – Agnieszka Budnik kl.1a, 41. m. w kraju z wynikiem 79,46% w kat. klas pierwszych (opiekun Mirella Stupak) w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier 2017 (uczestniczyło w nim 8 890 uczniów z 367 szkół, wśród nich 3440 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, 1302 w kat. klas pierwszych, 1225 w kat. klas drugich, 913 w kat. klas trzecich); w tym 20 uczniów z naszej szkoły. Agnieszka Budnik otrzymała dyplom za dobry wynik oraz nagrodę rzeczową.
• 2. m. Karolina Grygorczyk kl. II a w woj. podlaskim w Ogólnopolskim Konkursie „Wybieram Wybory” (opiekun Jarosław Budnik). Uczennica otrzymała nagrodę rzeczową ufundowaną przez Delegaturę Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku.
• 3. m. Sylwia Czarnecka kl. II b w Ogólnopolskim Konkursie „Wybieram Wybory” (opiekun – Jarosław Budnik). Uczennica także otrzymała nagrodę rzeczową ufundowaną przez Delegaturę Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku.
• 8. m. w województwie Michał Topolewski kl. 3 b, 185 w kraju w kat. klas trzecich (opiekun – Joanna Pigiel) w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Flier 2017;
• 14 m. w województwie Weronika Michałowska kl. 2b, 386 w kraju w kategorii klas drugich (opiekun – Elżbieta Kondracka) w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego English High Flier 2017.
Weronika Michałowska i Michał Topolewski otrzymali dyplomy.
Ponadto ucz. kl. 3e Patrycja Jasińska (pracująca pod opieką Jana Bieluka) awansowała do II etapu Olimpiady Przedmiotowej z Języka Rosyjskiego. W etapie I (szkolnym) wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły. Aktualnie czekamy na wyniki, czy uda się Patrycji awansować do III etapu – centralnego.
Zaś w Ortografii w Białymstoku. Mateusz Łantowski kl. III b (opiekun Urszula Puczyńska) będzie reprezentował naszą szkołę na XIX Podlaskich Mistrzostwach

Osiągnięcia powiatowe

I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego Master of Words w Sokółce:
• 1. m. – Samanta Świetlicka kl. II a, opiekun – Elżbieta Kondracka ;
• 2. m. – Julia Grabińska kl. II a, opiekun – Elżbieta Kondracka.

III Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego
• Agnieszka Budnik (kl.1a) 1. m. w kategorii klas pierwszych (A2-B1)

XVI Powiatowy Konkurs Historyczny „Generał Nikodem Sulik i polski czyn zbrojny
w czasie II wojny światowej”
• 1. m. – Franciszek Gładczuk, kl III a, opiekun Krzysztof Malinowski;
• 3. m. – Mateusz Łantowski, kl. III b, opiekun Krzysztof Malinowski;
• 4. m. – Adam Żemajduk, kl. III f, opiekun Krzysztof Malinowski.

Konkursy szkolne

Test Wiedzy o Rosji
1 . Weronika Stankiewicz kl. IIb
2. Mateusz Łantowski kl. IIIb, Dominika Chodziutko kl. IIIb, Julia Krahel kl. IIb
3. Maciej Bobowik kl. IIIb
World of Languages
World of Languages organizowany przez wydawnictwo Synapsa. W konkursie uczestniczyło 24 uczniów naszej szkoły. Najlepsze wyniki osiągnęli:
• Agnieszka Budnik ( 80% ) – w kategorii klas pierwszych ( opiekun: Mirella Stupak )
• Samanta Świetlicka ( 75% ) – w kategorii klas drugich ( opiekun: Elżbieta Kondracka )
• Aneta Rzodkiewicz ( 75% ) – w kategorii klas trzecich ( opiekun: Joanna Pigiel )
Uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa i zakładki edukacyjne.

Szkolne dyktando ortograficzne
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Mateusz Łantowski – III b
Agnieszka Budnik – I a
Patrycja Oliwia Lipska – II b
Patrycja Jasińska – III e

Tekst: Edyta Budnik, zdjęcia: Kamil Guziejko