Dzień Patrona Szkoły – Generała Nikodema Sulika

17 stycznia 2018 roku w naszej szkole uroczyście obchodzono Dzień Patrona Szkoły -Generała Nikodema Sulika. Piękny, wzruszający apel przypominający biografię naszego kresowego generała przygotowała młodzież z kl. IA, IIA, IIB, IIIA i IIIB pod opieką merytoryczną Edyty Budnik, Urszuli Puczyńskiej i Joanny Pigiel. Dyrektor szkoły Jarosław Budnik w swoim przemówieniu nawiązał do faktu, iż ów dzień inauguruje w naszej gminie obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz Rok Generała Nikodema Sulika.
W tak ważnym dla naszej szkolnej społeczności dniu udział wzięli: Starosta Sokólski Piotr Rećko, Przedstawiciel Zarządu Powiatu Sokólskiego – Alicja Rysiejko, Dyrektor Wydz. Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego – Anna Aniśkiewicz, Burmistrz Dąbrowy Białostockiej – Romuald Gromacki, Komendant Placówki Straży Granicznej w Nowym Dworze pułkownik Krzysztof Pampuch, Dowódca Garnizonu w Osowcu major Piotr Sobański, Sekretarz Gminy – Leszek Kiejko, Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sokółce – Antoni Hrynkiewicz, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury – Maciej Sulik i Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Prezes Fundacji Gama – Andrzej Kamliński. Uroczystość odbywała się w kinie Lotos i nie zabrakło w niej również uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół oraz uczniów i nauczycieli z innych placówek oświatowych (głównie z powiatu sokólskiego) biorących udział w konkursach.
W trakcie uroczystości zostały wręczone nagrody wyróżniającym się uczniom. Nagrodzono Gabriela Szymczyka, który otrzymał Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Fraszka na Niepodległość”. W związku z organizacją Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” Krajowe Biuro Wyborcze i Państwowa Komisja Wyborcza ufundowały nagrody dla Anny Wysockiej, Sylwii Czarneckiej i Karoliny Grygorczyk, uczestniczących w eliminacjach do finału wojewódzkiego.