Spotkanie z byłym żołnierzem GROMU

Dnia 09.11.2017r. w Białymstoku w auli Liceum Ogólnokształcącego – Centrum Szkół Mundurowych (WSAP) odbyło się spotkanie z Navalem – byłym żołnierzem GROMU, w którym udział wzięli wybrani uczniowie kl. III e.
Naval opowiadał o swoich przeżyciach, życiowym szczęściu w trudnych sytuacjach oraz o determinacji i ciężkiej pracy, podczas misji w Iraku i Afganistanie. Podkreślał, że aby zostać żołnierzem potrzebna jest nie tylko sprawność fizyczna i psychiczna, ale również silny charakter i … znajomość języków obcych. Aby pogłębić wiedzę w tym zakresie można było nabyć książki autorstwa Navala takie jak: ,,Zatoka”, ,,Przetrwać Belize”, ,,Ostatnich gryzą psy” To spotkanie z pewnością pomoże uczniom klas mundurowych zdecydować o ich przyszłości oraz ocenić swoje predyspozycje do pracy w służbach mundurowych.
Weronika Sołtys