Ostre strzelanie, czyli o wyjeździe I klasy mundurowej do Piątnicy

Dnia 26 października 2017 r. pierwsza klasa mundurowa miała  możliwość wyjazdu do Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Piątnicy.

Po dwugodzinnej podróży, pierwszym punktem programu było krótkie przeszkolenie (w zasadzie przypomnienie wiadomości) dokonane przez Tomasza Leszkowicza z postawy strzeleckiej oraz ułożenia ciała przy oddaniu strzału z broni krótkiej. Po wpisaniu się do księgi strzelnicy uczniowie  w parach rozpoczęli strzelecki maraton do tarcz z CZ-P09. Każdy miał do wykonania 4 serie po 5 strzałów. Zuza Jurgilewicz wspomina, że „Pan Tomasz z anielską cierpliwością pomagał nam oraz poprawiał przy ewentualnych błędach. Niektóre postawy moich kolegów skutkowały karnymi pompkami. Z każdą serią szło nam coraz lepiej.”

Kolejnym punktem programu było strzelanie w budynku strzelnicy z karabinku Ak-47 z amunicji smugowej. Ten punkt właśnie, wszystkim sprawił najwięcej  zabawy i wszyscy byli zawiedzeni małą ilością amunicji.

Jednak w ocenie młodzieży najlepszym punktem ich wyjazdu było zobaczenie w akcji podczas oddawania strzałów samych opiekunów: pana Tomasza Leszkowicza i chorążego Janusza Bielawskiego. Uczniowie byli pod wrażeniem ich umiejętności i z przyjemnością oglądali ten strzelecki pokaz. Wdzięczni organizatorom za tak ciekawe doświadczenia i odwiedzenie niezwykłego miejsca, wyrazili nadzieję, że niebawem tam wrócą.