99. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Święto Odzyskania Niepodległości jest jednym z najważniejszych świąt narodowych dla nas Polaków. W Zespole Szkół im. gen. N. Sulika było one obchodzone 13. 11.2017.  Także tego dnia miała miejsce uroczystość zaprzysiężenia uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych członków szkolnej  społeczności.

W przemówieniu dyrektor Jarosław Budnik rozwijał myśl zawartą w „Kamieniach na szaniec” A. Kamińskiego, że  „Patriotyzm nie polega na przekrzykiwaniu się, kto Polskę bardziej kocha. Rzecz w tym , aby po cichu, z zaciętymi zębami, nieco pochylonym karkiem, ale z podniesioną głową żyć w niej i nie uciekać”

Część artystyczna, przygotowana przez  uczennice kl. III a, pracujące pod  opieką  Doroty Budzińskiej i Jana Bieluka, pokazywała tragizm dziejów Polaków, ich poświęcenie  i cierpienie w drodze do upragnionej wolności.  Całość przedstawienia uświetniły  najpiękniejsze pieśni patriotyczne w wykonaniu naszych najzdolniejszych, szkolnych wokalistek.