Ognisko nad jeziorem Jazy

Jesienną tradycją w internacie jest organizacja krótkiego wypadu poza miasto oraz przygotowanie ogniska. Tym razem pojechała grupa 14 osób z klas pierwszych pod opieką p. W. Hukałowicza.
19 października 2017 roku, wykorzystując sprzyjającą pogodę, uczniowie wybrali się na miniwycieczkę w okolice jeziora Jazy. Po drodze był przystanek w miejscowości Gruszki, gdzie odbyło się spotkanie z opiekunem plaży. Zanim jednak rozpalono ognisko (przy pomocy jednej tylko zapałki!), odbyła się mała wędrówka do ogródka jaćwieskiego. Można było wybrać dwa szlaki: wygodny JP2 oraz trudniejszy, mniej oznakowany. Znaleźli się ochotnicy do wypróbowania obu tras.
Po takiej wyprawie kiełbaska oraz ziemniaki z ogniska smakowały wyśmienicie, a wspólny śpiew wprawił wszystkich w dobry nastrój. Należy przy tym podkreślić, że w tym roku mamy wychowanki uzdolnione muzycznie, a słuchanie śpiewu w ich wykonaniu to czysta przyjemność.
Wycieczka trwała do zmierzchu i przypadła do gustu młodzieży.