Kolejny wypad klasy mundurowej

Dnia 18 października po lekcjach, uczniowie klas mundurowych z Liceum w Dąbrowie Białostockiej wybrali się na krótką, lecz bardzo ciekawą i przyjemną wycieczkę po okolicznych wioskach. Pierwszym przystankiem był stary wiatrak znajdujący się we wsi Kamienna Stara. Sprzątnęliśmy tam również pomnik Nikodema Sulika, mieszczący się niedaleko kościoła. Podczas dalszej drogi udało nam się podszkolić technikę wchodzenia na drzewa. Mimo drobnych niepowodzeń jakim były kierunki w lesie, udało nam się trafić do celu wraz z lekkim plusem jakim były brokuły, które smakowały każdemu. Odwiedziliśmy również nietypowy, wysoki bunkier,  który pozostał w bardzo dobrym stanie, aż do dzisiejszego dnia. Po drodze udało nam się zahaczyć o budzący podziw, mimo tyłu przeżytych lat – dworzec w Kamiennej Nowej. Ostatnim miejscem, w którym byliśmy, był most nad Biebrzą, wraz z pięknymi widokami, jakie mu towarzyszyły. Opiekunowi – Januszowi Bielawskiemu dziękujemy za tego rodzaju wycieczki, uczniowie spędzają na nich czas łącząc przyjemne z pożytecznym i z niecierpliwością czekają na kolejne pomysły.

Natalia Łukaszewicz