„Wesele” lekturą Narodowego Czytania 2017!

Wesele Stanisława Wyspiańskiego jest lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku. Tak, jak w całej Polsce, także w naszej gminie, jak co roku zresztą, taka akcja została zorganizowana. Co prawda,  finał  tegorocznej edycji  w Warszawie zaplanowano na sobotę 2 września, ale w Dąbrowie Białostockiej w sali kina „Lotos” miał miejsce 8 września 2017. Organizatorką przedsięwzięcia była p. Ania Lewkowicz – bibliotekarka z M – GOK a pomogły jej – nasza szkolna bibliotekarka Krystyna Kopańko w zakresie wskazówek reżyserskich i polonistka Urszula Puczyńska, która dokonała wyboru i skrótów tekstowych a także zaadaptowała dzieło na naszą dąbrowską scenę. O scenografię, dekoracje i kostiumy zadbała nieoceniona p. plastyk Barbara Grabińska.

I tak we wrześniowy piątek mogliśmy poczuć atmosferę bronowickiej chaty i posłuchać dialogów uczestników wesela. W rolę aktorów wcieliły się następujące osoby: Karolina Jadeszko, Weronika Sołtys, Ania Wysocka, Emilia Ciniewicz, Michał Topolewski, Michalina Silwonik, Patrycja Lipska, Mateusz Łantowski, Patryk Żdanuk, Agnieszka Kułak, Dominika Chodziutko, Michał Kuźma i Maciej Budnik, zaś didaskalia i komentarze do tekstu czytała  nasza szkolna pedagog Agnieszka Dzienisik i dyrektor M – GOK Maciej Sulik.

Dąbrowska adaptacja wypadła bardzo interesująco. Młodzież popisała się ciekawymi interpretacjami i  dobrą dykcją. Z całą pewnością podobała się zgromadzonej widowni.

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera

KODAK Digital Still Camera