Pierwsze manewry w tym roku zaliczone.

Pierwsze manewry klas mundurowych mamy już za sobą. Odbyły się one w dniu  6-7 września 2017 r. w twierdzy Osowiec. Po przyjeździe, pierwsze klasy miały możliwość poznania podstaw musztry. Po południu uczestnicy manewrów wybrali się  na spacer po bunkrach.  Było to  ciekawe doświadczenie. Manewry nie mogły się również obejść bez naszej tradycyjnej gry w czołgi, w której pierwsza klasa niespodziewanie wytrwała do końca. Wieczorem, wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku. Dzięki gitarowym wirtuozom nie zabrakło długich śpiewów.  Dla wszystkich niespodzianką było przyrzeczenie harcerskie Karola, którego chyba nawet on sam  się nie spodziewał.

Jednak, noc była najciekawsza, zwłaszcza dla pierwszych klas. Rozpoczęła się krótką dyskoteką. Po odrobinie snu wszystkim przydała się krótka rozgrzewka na dworze. Drugiego dnia dzięki Tomaszowi Leszkowiczowi i Jarosławowi Bielskiemu klasy pierwsze miały okazję zapoznać się z bronią, zaś my weterani manewrów utrwalić swoje umiejętności. Na zajęciach omawiana była budowa karabinku AK – 47, prawidłowy chwyt oraz postawa przy strzelaniu. Koło południa wszyscy byli już spakowani i gotowi do drogi. Pierwsze manewry możemy uznać za bardzo udane. Czekamy na więcej….  Natalia Łukaszewicz II C