XX Dzień Judaizmu

Z udziałem Borysa Kwiatkowskiego – przewodniczącego gminy żydowskiej w Grodnie, Eugeniusza Kołodzina  – prezesa stowarzyszenia Asocjacji Dialogu Żydowsko – Chrześcijańskiego „Szomer International” na Białorusi, Iriny Poljakowej – nauczycielki historii w Grodnie, eksperta w kwestii tematyki żydowskiej , Ks. Jakuba Budkiewicza i Macieja Sulika dyrektora MGOK w Dąbrowie Białostockiej odbyły się uroczystości związane z XX Dniem Judaizmu, który przypada 17 stycznia oraz Tygodnia Modlitwy o Jedność Chrześcijan(18-25 stycznia). Na cmentarzu żydowskim odbyła się modlitwa wieloreligijna, zaś w hali Zespołu Szkól w Dąbrowie Białostockiej  miał miejsce piękny koncert w wykonaniu zespołu „Laudate Dominum”, który działa przy Stowarzyszeniu na Rzecz Dialogu Żydowsko-Chrześcijańskiego Shomer International. Uroczystości nawiązywały do wspólnych korzeni judaizmu i religii chrześcijańskiej realizowanych pod hasłem będącym wypowiedzią  św. Jana Pawła II: „kto spotyka Jezusa, spotyka judaizm”. W trakcie spotkania na cmentarzu żydowskim umieszczono także macewę odnalezioną przez Państwa Bielskich.  Organizatorami uroczystości były Dorota Budzińska i Jolanta Konstańczuk.KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera KODAK Digital Still Camera DSCN4362 DSCN4364 DSCN4356 DSCN4357 DSCN4359 DSCN4360 DSCN4361 DSCN4389 DSCN4390 DSCN4392 DSCN4393 DSCN4394 DSCN4395 DSCN4332