Wykład „Fizyka neutrin”

Uczniowie naszego liceum często odwiedzają Wydział Fizyki uczestnicząc w co miesięcznych wykładach Polskiego Towarzystwa Fizycznego. Tym razem 6 kwietnia 2016 roku do naszej szkoły przyjechał dr fizyki Jan Żochowski z Uniwersytetu w Białymstoku. Dla grupy 35 zainteresowanych uczniów klas I – III wygłosił wykład pt. „Fizyka neutrin”. W bardzo interesujący i zrozumiały dla uczniów sposób opowiedział o fizyce niewielkiej cząsteczki elementarnej. Młodzież dowiedziała się jak powstają neutrina, w jakich okolicznościach, a także jak fizycy rejestrują te trudno oddziałujące z materią cząsteczki. Pan dr Żochowski zachęcał młodych entuzjastów nauk ścisłych do studiowania na Wydziale Fizyki w Białymstoku. Zareklamował także Festiwal Nauki, który odbędzie się w Białymstoku w maju. Atrakcyjne zajęcia na Wydziale Fizyki odbędą się w środę 18 maja. Młodzież na pewno chętnie wybierze się do Białegostoku na Festiwal Nauki.

Dziękujemy panu doktorowi za wizytę w naszej szkole i za wygłoszony wykład.

Jolanta Konstańczuk – nauczycielka fizyki wraz z uczniami.