Pomóż Im – akcja na rzecz hospicjum

10 maja 2015 r. nastał oczekiwany przez nas dzień zbiórki pieniędzy przeznaczonych na pomoc podopiecznym białostockiej Fundacji „Pomóż Im”. Zbiórka została zorganizowana po raz piąty, a zgłosiło się do niej ponad 900 wolontariuszy. Wyposażeni w fundacyjne puszki oraz identyfikatory wyruszyliśmy pełni optymizmu i energii na ulice naszego miasta w składzie: Aleksandra Raducha, Krystian Miezio, Adrian Słomiński (uczniowie kl. I C), Aleksandra Wysocka, Weronika Fiedorczyk, Magdalena Kowalska, Agnieszka Kopeć, Ewa Harasim, Natalia Doroszko, Natalia Krawczuk, Izabela Kirejczyk (uczennice kl. I A), Eliza Bakun (koordynator – opiekun). Jako że pogoda dopisywała, a i czas wyborów nam sprzyjał, mieliśmy okazję kwestować wśród sporej grupy mieszkańców. Skupiliśmy się głównie na centrum miasta. Do puszek wpadały drobne kwoty, ale nie brakło też tych „grubszych”. Z każdego datku byliśmy ucieszeni. Chodzi przecież o szczytny cel: pomoc najmniejszym, tym najbardziej pokrzywdzonym przez ciężką chorobę oraz ich rodzinom. Rozdawaliśmy również ulotki oraz symboliczne naklejki – serduszka z logo Fundacji. Cieszymy się, że mogliśmy w namacalny sposób pomóc potrzebującym, których los, zdrowie, a może nawet życie zależy od dużego wsparcia obcych osób i ich hojności. Być może właśnie takie sytuacje są sprawdzianem z naszego człowieczeństwa i z jednej z piękniejszych cech ludzkich – empatii.
Część naszej Dąbrowskiej społeczności odznaczyła się wrażliwością i zrozumieniem dla naszej akcji. Pieniądze w kwocie 607,60 zł zostaną przeznaczone na cele Fundacji takie jak: turnusy rehabilitacyjne, rehabilitację indywidualną, działalność grup wsparcia dla rodziców i rodzeństwa chorych dzieci, otwarcie działających odpłatnie gabinetów lekarskich, z których stały dochód zasili konto Fundacji.
Wolontariusze wykazali się dużym zaangażowanie, zapałem i niespożytymi pokładami dobrej energii. Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc i pieniądze w imieniu podopiecznych Fundacji – Eliza Bakun.

DSCF6088 DSCF6090 DSCF6093 DSCF6095 DSCF6097