Dzień Patrona Szkoły

23 stycznia 2015 roku w Zespole Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej miały miejsce uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły poświęcone pamięci Generała Nikodema Sulika. Patron uczczony został apelem przygotowanym przez uczniów pod opieką Elizy Bakun. Odbyły się także dwa konkursy powiatowe: III Konkurs Piosenki Żołnierskiej i XIII Konkurs Historyczny: „Generał Nikodem Sulik oraz polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”. Nagrody dla zwycięzców konkursów ufundowało Starostwo Powiatowe w Sokółce i Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej, zaś Patronat Honorowy objął Starosta Powiatu Sokólskiego Piotr Rećko. W konkursie piosenki żołnierskiej wystąpiło 8 wykonawców a nagroda główna przypadła wokalistce Marcie Kuc z Gimnazjum w Nowym Dworze, za wykonanie dwóch piosenek: „Cisza. Modlitwa katyńska” i „Po ten kwiat czerwony”. Konkurs Historyczny przyciągnął 15 uczestników z 5 szkół, w tym Augustowa i Sokółki. Zwycięzcą XIII Powiatowego Konkursu Historycznego: „Generał Nikodem Sulik oraz polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej” został Michał Piotr Kułakowski z Liceum Ogólnokształcącego w Sokółce. W ramach obchodów odbyło się także patriotyczne karaoke, gdzie główną nagrodę wyśpiewała klasa IIe – mundurowa. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Sokółce na czele z Wicestarostą Jerzym Białomyzym. Na uwagę zasługuje aktywny udział w obchodach zarówno uczniów jak i wychowawców klas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA