23 stycznia 2014 – Dzień Patrona Szkoły

22/01/2015 Aktualności

Jak co roku w kalendarzu najważniejszych wydarzeń z życia szkoły znalazł się Dzień Patrona Szkoły – Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Nasz Patron uczczony zostanie apelem i 2 konkursami powiatowymi: III Konkursem Piosenki Żołnierskiej i XIII Konkursem Historycznym : „Generał Nikodem Sulik oraz polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”. Nagrody dla zwycięzców konkursów ufundowało Starostwo Powiatowe w Sokółce i Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej, zaś Patronat Honorowy objął Starosta Powiatu Sokólskiego Piotr Rećko. W ramach obchodów odbędzie się także patriotyczne karaoke, które zapoczątkowane zostało 2 lata wcześniej. Szczegółowy porządek dnia poniżej. Zapraszamy.

Porządek obchodów Dnia Patrona Szkoły
8.00 spotkanie z wychowawcami w klasach
8.20 program artystyczny z okazji Dnia Patrona Szkoły
9.00 rozpoczęcie części pisemnej XIII Powiatowego Konkursu Historycznego: „Generał Nikodem Sulik oraz polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”
9.00 III Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej
10.00 patriotyczne karaoke (każda klasa I, II i III przygotowuje z wychowawcą 1 piosenkę o charakterze patriotycznym)
11.00 finał XII Powiatowego Konkursu Historycznego: „Generał Nikodem Sulik oraz polski czyn zbrojny w czasie II wojny światowej”
12.00 spotkanie z wychowawcami w klasach