Jeszcze raz o wyjeździe projektowym do Rzymu

W dniach 26-30 listopada 5 uczennic z naszej szkoły: Magdalena Tarasewicz, Angelika Godlewska, Urszula Marczyk, Wioleta Kutniewska i Barbara Kuc pod opieką pani Joanny Krahel, wzięły udział w projektowym wyjeździe do Włoch.

Rzym przywitał dziewczyny deszczową pogodą, lecz już następnego dnia zaświeciło słońce i uczestnicy mogli odwiedzić fabrykę pizzy. Po pokazie i bogatym poczęstunku nasze turystki wraz z przedstawicielami Bawarii (Niemcy), Grecji, Cypru oraz Włoch udali się do palarni kawy. Oczywiście nie zabrakło degustacji. Włosi słyną z bardzo częstego picia espresso. Kolejnym miejscem, do którego udała się grupa była lodziarnia, gdzie można było posmakować lodów o smaku limonki, sera i bazylii.

W piątek odbyła się konferencja przygotowana przez Fundację „GAMA”, w której udział wzięły nasze dziewczyny. Po niej zaś goście udali się na degustację win i oleju, na której zostały zaprezentowane charakterystyczne potrawy państw partnerskich. Późnym wieczorem odbyła się oficjalna kolacja.
Następnego dnia zaplanowane było zwiedzanie Rzymu. Dziewczyny zobaczyły Watykan, w tym Bazylikę Świętego Piotra, Koloseum, Ołtarz ojczyzny, via Condotti – ulica butików i salonów najbardziej znanych projektantów, Panteon, Fontannę di Trevi, która niestety była w renowacji oraz wiele innych zabytków tego pięknego miasta.

„Wyjazd do Rzymu był wspaniałym przeżyciem”, jak wspominają uczestniczki .”Mamy nadzieję, że jeszcze tam wrócimy.”

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować za zorganizowanie wyjazdu władzom Fundacji „GAMA” na czele z Prezesem Andrzejem Kamlińskim. Dziękujemy.

Podczas_spaceru_po_centrum_Rzymu

Przed_Koloseum

Tradycyjny_Wloski_deser