Pola Nadziei w naszych sercach

Paradoksalnie można stwierdzić, że śmierć jest wpisana na trwałe w nasze życie. Niełatwo jest myśleć na ten temat, niełatwo mówić… Trudno wyobrazić sobie, jak zachowalibyśmy się w obliczu ciężkiej, śmiertelnej choroby. Być może jednak zetknęliśmy się z tego rodzaju cierpieniem w rodzinie… Najczęściej jednak dowiadujemy się o tak przykrych doświadczeniach z mediów, od znajomych, sąsiadów, przyjaciół. Odruch serca nakazuje nam pochylić się nad cudzym cierpieniem, pomóc. Nawet, jeśli nie jesteśmy w stanie zrozumieć drugiej osoby.
Do tej idei wrażliwości i pomocy nawiązuje działalność Fundacji Pomóż Im, która związana jest z białostockim Domowym Hospicjum dla Dzieci. Po raz piąty Fundacja organizuje akcję pod hasłem Pola Nadziei. Jej mottem są piękne słowa włoskiego poety – Dantego Alighieri: Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem. W sposób symboliczny okazujemy solidarność z Hospicjum poprzez posadzone żonkile – znak nadziei, które zasadziliśmy w dn. 29.10.2014 r. Nasza pomoc obejmie również zbiórkę darów i pieniędzy. Planowane są lekcje poświęcone problemowi cierpienia i nieuleczalnej choroby wśród dzieci i osób młodych, a także udział w konkursach plastycznych. Podsumowaniem akcji będzie Piknik Rodzinny, który odbędzie się 16.06.2015 r. w Białymstoku.
Warto pomagać!

Eliza Bakun