Kulinarne mosty Europy połaczyły Dąbrowę z Cyprem

Tematyką kolejnego spotkania w ramach projektu Kulinarne mosty Europy była kuchnia cypryjska. Projekt dotyczy poznania kultury kolejnego kraju (poprzednim była Grecja), połączonej z przygotowaniem potraw i ich degustacją. W rolę kucharzy wcielili się uczniowie z klasy wielozawodowej i chętni uczniowie z liceum. Oni także jako pierwsi próbowali przygotowane przez siebie potrawy. Samą degustacją zajęli się zaproszeni goście w osobach: Antoniego Hrynkiewicza – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej, Dariusza Lipskiego – Zastępcę Burmistrza Dąbrowy Białostockiej, Ewy Czarnieckiej – Skarbnika Gminy i Leszka Kiejko – Sekretarza Gminy Dąbrowa Białostocka oraz członków Prezydium Rady Rodziców Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej na czele z Czesławem Żukiem – przewodniczącym. Wszystkim potrawy z Cypru smakowały szczególnie, że okraszone zostały opowieściami Andrzeja Kamlińskiego – Prezesa Fundacji Gama, który brał udział w wyjeździe projektowym na Cypr i na kuchni zna się jak mało kto. Wszystkim, którym nie udało się posmakować kulinarnych cypryjskich „wyczynów” pozostaje liczyć na udział w kolejnej edycji dotyczącej kuchni włoskiej. Przypominamy, iż projekt realizowany jest w naszej szkole dzięki uprzejmości Fundacji Gama.

Kulinarne Mosty Europy - Cypr 2014 124

Kulinarne Mosty Europy - Cypr 2014 125

Kulinarne Mosty Europy - Cypr 2014 128

Kulinarne Mosty Europy - Cypr 2014 137Kulinarne Mosty Europy - Cypr 2014 134

Kulinarne Mosty Europy - Cypr 2014 138

Kulinarne Mosty Europy - Cypr 2014 135

Kulinarne Mosty Europy - Cypr 2014 139

Kulinarne Mosty Europy - Cypr 2014 140

Kulinarne Mosty Europy - Cypr 2014 142

Kulinarne Mosty Europy - Cypr 2014 144

Kulinarne Mosty Europy - Cypr 2014 145