VIII Młodzieżowa Fiesta Dąbrowska

VIII Młodzieżowa Fiesta Dąbrowska została przygotowana przez: Kamila Maksimczyka, Szymona Kowalczuka, Przemysława Karolczuka, Annę Hajkowską, Wiolettę Kutniewską i Mateusza Horosza pod opieką pani Krystyny Kopańko, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pracę włożoną w te przedsięwzięcie.

W dniach 24-26.06.2014 w Liceum Ogólnokształcącym w Dąbrowie Białostockiej odbyła się VIII Młodzieżowa Fiesta Dąbrowska. Nasza młodzież już od pierwszego dnia dzielnie rywalizowała w najróżniejszych konkurencjach- począwszy od robienia Maskotki MŚ w siatkówce 2014, poprzez walkę szkolnych geniuszy w „1 z 10”, a skończywszy na występie grupy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Wasilkowie. Pierwszego dnia nie zabrakło również konkursu ortograficznego i dyktand z języka rosyjskiego i angielskiego, gdzie mogła się wykazać nasza humanistycznie i lingwistycznie uzdolniona młodzież. Drugi dzień upłynął nam na wspólnym przygotowaniu szaszłyków z najróżniejszych produktów(co za szczęście, że Lewiatan był tak blisko!), zawodach strzeleckich „Traf w 10”, a także na konkursie „Śpiewać możesz nawet Ty”, gdzie zgodnie z oczekiwaniami było dużo więcej śmiechu niż samego śpiewu. Dzień drugi naszej corocznej fiesty zakończyliśmy pełnym emocji turniejem koszykówki „Gwiazdy Basketu”. To z pewnością jednak ostatni dzień VIII Młodzieżowej Fiesty Dąbrowskiej zasługuje na największą uwagę- takiego bogactwa folklorystycznych strojów mury naszej szkoły jeszcze nie widziały! Nasi uczniowie wcielili się w modelów i modelki i z zapałem zaprezentowali nie tylko przygotowane przez siebie stroje, ale i zareklamowali swoją klasę. Przegląd zespołów folklorystycznych „Na wybiegu w remizie” poprzedzał ostatnią już konkurencję, czyli „Hajs się zgadza II”, w którym tytułowy „hajs” wzbudzał prawie tyle samo emocji co niektóre bardziej udane odpowiedzi uczestników. Nie ulega wątpliwości, że VIII Młodzieżowa Fiesta Dąbrowska zostanie w pamięci jej uczestników na długi, długi czas… Zmagania wygrała klasa IIB, drugie miejsce zajęła IB, a trzecie IID. Zwycięzcy otrzymali bony na pizzę ufundowane przez Radę Rodziców.

Wtorek (24.06.2014)
8:00 – spotkanie w klasach z wychowawcami
8:15 – Maskotka MŚ w Siatkówce 2014 (klasy)
9:00 – 1 z 10 (sala gimnastyczna)