Apele z okazji kanonizacji Karola Wojtyły – Jana Pawła II oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbył się apel poświęcony wydarzeniu, które miało miejsce w ostatnią niedzielę i w trakcie którego na ołtarze wyniesieni zostali dwaj papieże – Jan XXIII i Jan Paweł II. Szczególnie postać Karola Wojtyły pozostawiła na Polakach i nie tylko wielkie wrażenie. Papież Pielgrzym, orędownik walki o wolność i symbol pokojowej przemiany komunistycznej części Europy, a także człowiek którego cierpienie odcisnęło trwały ślad w wielu ludzkich sumieniach został Świętym. Dla wielu z nas niewątpliwie był nim już dawno… Apel odwołujący się do wielu ważnych przesłań płynących w sposób szczególny z pielgrzymek do Polski przygotowała młodzież pod opieką Celiny Woronieckiej – Łazuk.

Dwa dni później na hali sportowej spotkała się społeczność szkolna aby uczcić majowe święta (1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Święto Flagi Państwowej, 3 maja – rocznica uchwalenia konstytucji 1791 roku). Część artystyczną przygotowała młodzież szkolna pod nadzorem Mirelli Stupak i Krystyny Kopańko. W trakcie apelu zostały także wręczone nagrody w konkursach języka angielskiego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA