Historyczny awans do półfinału!

„Piłka ręczna jest w Dąbrowie traktowana trochę jak religia.” – powiedział w jednym z wywiadów Mirosław Tokajuk, trener reprezentacji naszej szkoły w piłce ręcznej oraz KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka. Te słowa nabierają jeszcze większej wartości kiedy patrzymy na nie przez pryzmat tego co dzieje się obecnie u naszych dąbrowskich drużyn. A dzieje się naprawdę dużo. Oprócz drugoligowego zespołu seniorów na wysoką pozycję wybiły się Juniorki Młodsze. Dzięki wygranej w rozgrywkach klubowych KS Szczypiorniak uzyskał prawo do organizowania Ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Zmagania rozpoczęły się 11 kwietnia na hali ZS w Dąbrowie. Nasze zawodniczki pokonały zespół CHKS Łódź. Był to pierwszy dotychczasowy  wygrany mecz na tym szczeblu Mistrzostw Polski. Następnego dnia drużyna nie spoczęła na laurach i wygrała spotkanie z LUKS Orlik Reszel, gwarantując sobie tym samym udział w półfinale MP. Na zakończenie turnieju uległy niestety widocznemu faworytowi całego turnieju zespołowi Korona Handball z Kielc.

KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 29:19 [15:12] ChKS Łódź
KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 28:23 [14:8] LUKS „Orlik” Reszel
KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 17:38 [9:21] Korona Handball

W turnieju wyróżniona została Agnieszka Marcińczyk jako Najwszechstronniejsza Zawodniczka Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorki Młodszej w grupie G.
Królem strzelców Mistrzostw Wojewodztwa Podlaskiego WZPR Juniorek Młodszych została Joanna Czerżyńska.

Półfinały Mistrzostw Polski odbędą się w Gdyni 9-11 maja. Szczypiorniak zmierzy się z drużynami MTS Kwidzyn, MKS Padwa Zamość, Vistal Gdynia. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! 🙂

IMG_8990

IMG_9018

IMG_9241

IMG_9246